Předlohy k potisku

Kvalita dodaných podkladů ovlivňuje nejen výslednou podobu potisku, ale také rychlost odbavení zakázky našimi obchodníky a grafiky. Při zasílání grafických podkladů pro potisk tedy prosíme o dodržování uvedených zásad.
 
Formáty grafických podkladů

  • Poradíme si se soubory, které mají koncovku PDF, AI, EPS nebo CDR. Ideální je však vždy posílal PDF soubor, který mohou otevřít také naši obchodníci.
  • pro tisk přímými barvami je nutné dodat podklady v křivkách (vektorech). Pokud se tisknou rastry (obrázky), optimální rozlišení je 300 DPI, při velikosti 1:1.
  • Písma musí být vždy převedená do křivek

 
Barevnost

  • Barevnost potisku nám definujte v Pantone barvách. Pokud nám číslo barvy nedodáte, můžeme ji bez záruky odvodit z dodaných podkladů. 
  • Nezapomínejte také, že na tmavém podkladu bude výsledná barva vypadat jinak než na bílém. Totéž platí pro různé materiály - například logo tištěné sítotiskem na bavlnu nemůže mít shodnou barevnost jako totéž logo tištěné ofsetem na křídový papír.
  • U výšivky používáme viskózové nitě SULKY od německé firmy GUNOLD. Vždy se snažíme vybrat co možná nejpodobnější odstín nitě k uvedené Pantone barvě, případně můžete sami využít vzorník, který je ke stažení ZDE.

 
Co když nemám podklady v křivkách?

  • Pokud podklady pro potisk v křivkách (vektorech) nemáte, zkuste se obrátit na tvůrce vašeho loga, případně na tiskárny jakýchkoliv propagačních materiálů, které jste dělali v minulosti. Měli by Vám je bezplatně zaslat.
  • Pokud ani tak potřebné podklady nezískáte, naši grafici mohou logo překreslit například z dodaného obrázku. Hodinová sazba práce grafika je zpoplatněna částkou 500 Kč/hod. Výsledná částka záleží na složitosti úpravy.

 
Ke každé objednávce s potiskem od nás obdržíte korekturu v PDF ke schválení. První korektura je zdarma, stejně jako její opravy, pokud nás upozorníte na naši případnou chybu. Naopak další korektury, vyvolané požadavky, které mohl či měl zákazník upřesnit už při úvodním zadání, jsou již placené. 
 
Podpisem korektury potvrzujete její úplnou správnost, čtěte ji tedy velmi pozorně. Následné reklamace případných chyb potisku jsou bezpředmětné, pokud jste je přehlédli již v korektuře.

Pokud si s podklady stále nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat a jistě najdeme řešení.